V sobotu 16. února se v uherskohradišťské Orlovně konala Okresní konference KDU-ČSL. Na konferenci byli přizváni také Mladí lidovci, kteří se podíleli nejen na nachystání akce a úklidu po ní, ale pomáhali rovněž při registraci příchozích, při sčítání hlasů hlasujících, atd. 

Do Uherského Hradiště kromě zvolených delegátů dorazili také dva kandidáti na předsedu strany, Marek Výborný a Jan Bartošek, kteří mimo chval na velký počet členů naší okresní organizace mluvili o možném dalším směřování strany a nabízeli svoje myšlenky a ideje.

Dalším významným hostem setkání byla europoslankyně Michaela Šojdrová, jež před blížícími se volbami do europarlamentu poděkovala za naši důvěru a osvětlila několik problémů unie, např. problémy s migrací v
Řecku.

Dorazil také jediný poslanec Parlamentu České republiky za náš kraj, Ondřej Benešík. Ten s námi pobyl delší dobu a diskutoval s přítomnými o všemožných otázkách, třeba o plánu na postavení Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně nebo o současné situaci v dolní komoře Parlamentu.

Jelikož o hosty nebyl věru nedostatek, měli všichni přítomní co dělat, aby tolik myšlenek dokázali pojmout a hlavně aby byl alespoň zhruba dodržen harmonogram. To, ostatně jako celý program, se snad podařilo a i my, kteří jsme se konference aktivním výstupem neúčastnili, si domů odvážíme jistotu, že politiku lze brát vážně a že existují hodnoty, pro něž stojí za to se politické soutěže účastnit.  

Vojtěch Ertl
člen Mladých lidovců