Mladí lidovci okresu Zlín

Organizujeme a zprostředkováváme vzdělávací akce, přednášky, semináře, stáže a jiné aktivity potřebné k formaci osobnosti. V neposlední řadě pořádáme kulturní a společenské akce s cílem umožnit setkávání mladých lidí a popularizovat křesťasko-demokratické politické smýšlení.
Chci vědět víceChci se stát členem ML

Lidovecký návrh zákona se těší velké oblibě občanů

Žijeme v době, kterou ohrožují klimatické změny, což je zcela patrné na nevyrovnanosti počasí – na úbytku a nerovnoměrnosti srážek, na vysychání řek i rybníků. Vodní eroze ohrožuje více než 50 % zemědělské půdy ČR. Kvalitní zemědělské půdy neustále...

číst více

Mladí lidovci uspořádali pro děti Pohádkový les

KUNOVICE, 16. 6. – V neděli 16. června uspořádala OO ML Uherské Hradiště Pohádkový les. Akce se konala v místním Kunovském lese, který se nachází v těsné blízkosti našeho okresního města. Začátek byl stanovený na 14 hodin. Každé z dětí, které se přišlo pohádkového...

číst více

Mladí lidovci na sjezdu KDU-ČSL

BRNO, 29. 3. - 30. 3. 2019 – Necelá stovka Mladých lidovců vyrazila na sjezd KDU-ČSL, někteří jako delegáti a další jako dobrovolníci. Do předsednictva strany byl zvolen také jeden ze zakladatelů Mladých lidovců Petr Hladík. V pátek 29. 3. v 10 hodin byl zahájen sjezd...

číst více

Oslavili jsme 100 let od založení ČSL

BRNO, 31. 3. 2019 - V neděli 31. března se na brněnském výstavišti uskutečnila oslava stého výročí vzniku Československé strany lidové. Přestože předešlé dva dny byly pro většinu delegátů i dobrovolníků sjezdu značně vysilující, oslavu si přesto nenechali ujít....

číst více

Vánoční večírek

Vánoční večírek se uskuteční před vánočními svátky. Těšíme se na Vás.

Mladí lidovci Zlín

Okresní organizace Mladých lidovců Zlín vznikla v září 2015. Z původních 3 zakládajících členů se dnes rozrostla na nynějších 20 členů. Když se na jaře 2016 transformovaly zbylé dvě místní organizace (Uherský Brod a Valašské Meziříčí) do té podoby, aby kopírovaly celé okresy (Uherské Hradiště a Vsetín), tato změna se valašskokloboucké organizace netýkala a jako jediná si zachovala svoje území i název. To se však změnilo v roce 2018, kdy se valašskokloboucká místní organizace transformovala na okresní organizaci Zlín. 

Na ustavující schůzi byl zvolen předsedou Vojtěch Chupík a místopředsedou Lukáš Fojtů. V únoru 2015 pak na regulérní výroční členské schůzi byl předsedou opět potvrzen Vojtěch Chupík, vznikl mandát 1. místopředsedy, kterým se stal Jan Malota, a posledním místopředsedou se stal Pavel Kovář. V roce 2015 MO Val. Klobouky zorganizovala kurz sebeobrany na základní škole v Dolní Lhotě, farní den v Újezdě, navázala spolupráci s místní komunitní školou Trnka, podílela se na spoluorganizaci krajského plesu Mladých lidovců i konference Návrat ke kořenům, v srpnu 2016 pak organizovala točení propagačního videa ML ke krajským volbám.

V lednu 2017 proběhla druhá výroční členská schůze, na které byl ve funkci předsedy potvrzen Vojtěch Chupík, na pozici 1. místopředsedy Jan Malota a novou místopředsedkyní se stala Helena Martinková. Zároveň byly naplánovány akce na rok 2017. V lednu proběhl projekt radnice, na jaře akce Na pivo s Patrikem Kunčarem, Pavlem Svobodou a dalšími osobnostmi, pomáhali jsme s organizací farních dnů. Největší akcí tohoto roku bylo několikadenní letní kino v Dolní Lhotě zakončené diskotékou.

V roce 2018 byl na třetí výroční schůzi předsedou MO Valašské Klobouky zvolen Jan Malota, místopředsedy pak Vojtěch Chupík a Helena Martinková. Vojtěch Chupík se následně stal na Krajské konferenci předsedou KV ML ZLK. Na jaře roku 2018 se MO Valašské Klobouky transformovala na OO Zlín a Jan Malota se stal předsedou OV ML Zlín. Na podzim roku 2018 se konaly komunální volby, kde uspěli naši členové Vojtěch Chupík, Jan Malota (Dolní Lhota) a Vojtěch Volf (Zlín), kteří se stali zastupiteli ve svých obcích.

V únoru 2019 obhájil funkci předsedy OO Zlín Jan Malota. 1. místopředsedou se stal Marek Coufalík a místopředsedkyní Helena Martinková. V tomto roce bychom chtěli podpořit Summercamp, který se uskuteční v Luhačovicích. Rádi bychom také navázali v tradici na Letní kino a diskotéku v Dolní Lhotě.

 

Předsednictvo – OO Zlín

Jan Malota

Jan Malota

Předseda OV ML Zlín

Jmenuji se Jan Malota, je mi 22 let a pocházím z Dolní Lhoty. Přes týden mě spíš zastihnete v Olomouci, kde studuji třetím rokem Veřejnou správu a pedagogiku. Do Mladých lidovců jsem vstoupil v roce 2015, o dva roky později i do KDU – ČSL. V letošním roce jsem byl zvolen předsedou Zlínské okresní organizace ML. Mezi mé záliby patří aktivní i pasivní sport, společenské vědy, cestovaní a posezení s přáteli u nějakého dobrého moku. Su moravský patriot, tož sem tam mluvím po Valašsku. O politiku jsem se zajímal ještě před podepsáním přihlášky do Mladých lidovců. Prakticky jsem jenom pasivně sledoval politickou scénu. Změna nastala, když sem se začal angažovat v mládežnické organizaci KDU – ČSL. Poznal jsem spoustu mladých lidí s podobnými zájmy a názory, měl jsem šanci diskutovat s významnými politiky, absolvoval jsem různé odborné semináře a školení. Možností je celá řada. Jen je využít. Hlavní činností člena jakékoliv mládežnické organizace by měla být občanská angažovanost. Ideálně v místě bydliště. Pokud nám, mladým, nebude lhostejné dění v našich obcích a městech, nemusíme se o budoucnost našeho státu. A když k tomu přidáme křesťanské hodnoty, tak v dalších volbách nemají populisté a extrémisté žádnou šanci.
Marek Coufalík

Marek Coufalík

1. místopředseda OV ML Zlín

Narodil jsem se na Valašsku, v jedné z nejkrásnějších částí naší republiky. Bydlím v Pozlovicích, avšak během týdne se pohybuji v Brně, kde studuji na Masarykově univerzitě – obor Obecná matematika. O politiku a věci veřejné se zajímám dlouhodobě. Od roku 2018 jsem členem KDU-ČSL a snažím se o propagaci této strany a jejích hodnot mezi mladými lidmi. Mezi mé koníčky patří fotbal. Patřím také mezi animátory Valašskoklobouckého děkanátu.

Helena Martinková

Helena Martinková

Místopředsedkyně OV ML Zlín

Jmenuji se Helena Martinková a pocházím z Valašských Klobouk, zde také třetí rokem studuji na gymnáziu. Od mala jsem byla velmi společenským člověkem se zájmem o okolní dění. Tahle záliba se během studia střední školy ještě prohloubila, a proto jsem také vstoupila do Mladých lidovců, jenž mi dávají možnost naučit se spoustu nových věcí, k něčemu sama přispět a okusit své schopnosti. Ve volném čase ráda čtu, sleduji filmy, fotím a společensky žiji.

14 + 11 =

Kontakt

 

Mladí lidovci okresu Zlín

 

Mobil

+420 776 072 555 (Jan Malota)

Email

malota.jan@atlas.cz

Spolupráce

Mladí lidovci, z. s., úzce spolupracují s partnerskými občanskými sdruženími v České republice (Vysokoškolské katolické hnutí, atd.) i se zahraničními organizacemi (Konrad Adenauer Stiftung, European Academy for Democracy, atd.). ML tak nabízí solidní mezinárodní kontakty, které umožňují podporu a profesní růst všem mladým lidem skrze rozmanité mezinárodní workshopy a zahraniční stáže. V roce 2013 byla také podepsána spolupráce s KDU-ČSL, v rámci které se členové ML mohou zapojovat a účastnit různých aktivit KDU-ČSL (např. pomoci při volebních kampaních, či účastnit se celostátních sjezdů KDU-ČSL, atd.). Přesto však ML zůstává nezávislou samostatnou organizací.

Konrad Adenauer
Logo ML bile navigacni
KDU