Potřeba zhodnocení celkového stavu Mladých lidovců v našem kraji a jeho směřování v dalších letech, to bude jeden z úkolů v následujícím roce. To bylo jedno z témat na první schůzi krajského výboru ML ve Zlínském kraji. Jednání proběhlo v neděli 20. ledna 2019 a zúčastnila se jej téměř kompletní sestava osmi členů.

Kromě běžné každoroční agendy, jako je plánování výročních schůzí nebo krajské konference se na prvním letošním setkání hodnotil uplynulý rok, tedy co se nám povedlo či nepovedlo. Z této diskuze rovněž vyplynul návrh stanovit si nové cíle, nové aktivity a výzvy. „Podařilo se nám vloni navázat na téměř všechny naše tradiční akce, jako byl třeba jarní ples, vzdělávací seminář, adventní pouť a jiné, nicméně cítíme, že bychom mohli zkusit vymyslet a zažít společně i něco nového,“ hodnotí předseda Vojta Chupík. Na úvod tedy výbor rozhodl vytvořit dotazník pro členy.

Výsledky ankety však už bude mít za úkol úvest do života nový výbor, který vzejde z krajské konference v pátek 22. února 2019. „Doufám, že se sejdeme ve velkém počtu, a že kandidátů do vedení bude co nejvíce,“ říká Honza Malota a dodává, že po skončení oficiální části bude pro všechny účastníky připraveno pohoštění.

V rámci jednání rovněž proběhly i další aktuality o spolku. „Po novém roce mají ML celkem 373 členů, z toho v našem kraji je nás 49,“ uvádí Helča Martinková a na závěr prozrazuje, že letošní Summercamp ML by se snad mohl konat dokonce u nás ve Zlínském kraji! Tak ať to vyjde!

Josef Vaněk
1. místopředseda ML ZLK