V pátek 7. prosince zavítal do Uherského Hradiště lidovecký poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský. Každý pátek totiž pravidelně objíždí regiony a setkává se se studenty či různými spolky, aby šířil osvětu o EP a jeho fungování.

Páteční dopoledne strávil Tomáš Zdechovský besedou se studenty Stojanova Gymnázia Velehrad, poté se vydal na Gymnázium uherskohradišťské. Tato setkání si pan Zdechovský velice pochvaloval, zejména ocenil jejich zájem o veřejné dění i jejich aktivitu projevenou v dotazech na různá témata.

Následně se přemístil do kavárny na Masarykově náměstí, kde ho již očekávalo několik členů z řad okresní organizace Mladých lidovců Uherské Hradiště. Diskuse se vedla spíše v neformálním duchu. Všechny členy zajímala spousta věcí týkajících se pracovní náplně europoslance, jeho názory na aktuální politické dění apod. Pan Zdechovský se nás na oplátku ptal na názory naše či na aktivity našeho spolku. Poté jej čekala další beseda na Znojemsku a nám nezbylo nic jiného než se s Tomášem Zdechovským rozloučit a poděkovat mu za milé setkání, během něhož jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí.

Návštěva takto významného člověka pro nás byla velkým přínosem a jsme rádi, že pan europoslanec zavítal právě na Slovácko, kam v tomto roce nepřijel poprvé. Příští jaro nás čekají volby do EP, kde bude za KDU-ČSL kandidovat na druhém místě. Myslíme si, že svou práci dělá znamenitě, jsou za ním vidět výsledky a jako Mladí lidovci se s ním v příštím roce opět rádi shledáme a pomůžeme mu při jeho volební kampani.

Ondřej Mráz
okresní organizace Uherské Hradiště