Od pátku 23. do soboty 24. listopadu probíhalo v Brně školení nově zvolených zastupitelů KDU-ČSL na Moravě. Mezi více než 30 účastníky byli i 3 zástupci Mladých lidovců Zlínského kraje. Do Brna vyrazil čerstvě zvolený zastupitel města Zlína Vojtěch Volf, zastupitel obce Dolní Lhota Vojtěch Chupík a Josef Vaněk.

„V pátek se s námi podělil o zkušenosti z brněnské komunální politiky náměstek primátora Petr Hladík, večer nás pak přijeli navštívit Marian Jurečka a Jan Bartošek, kteří nás seznámili s tím, co se nyní děje na půdě Poslanecké sněmovny,“ hodnotí páteční večer Vojtěch Volf. „Byli jsme také moc potěšeni, že se za námi vypravila krajská předsedkyně KDU-ČSL a senátorka Šárka Jelínková. Její příspěvek o Senátu v nás utvrdil názor, že tato instituce je navýsost potřeba, zvláště v této politicky neklidné době,“ komentuje Josef Vaněk.

Součástí programu bylo také vyměňování si zkušeností napříč jednotlivými vesnicemi a městy. „Bylo skvělé být v diskuzní skupince s radním z Příboru, starostou Vsetína a zastupitelem Starého Lískovce. Vzájemně jsme si předali zkušenosti, postěžovali jsme si na to, co nás trápí, a povzbudili se do budoucna,“ říká zastupitel Dolní Lhoty Vojtěch Chupík.

Sobotní program začal PR školením s následnými vystoupeními úspěšných komunálních politiků KDU-ČSL. Mimo jiné Ondřeje Vlčka, místostarosty Lipníku nad Bečvou, Jiřího Horáka, starosty Bučovic a dalších. „Široký vhled do aktuální politické situace nám poskytl politolog Michal Pink z Univerzity Palackého v Olomouci. Během jeho příspěvku se rozvinula dlouhá diskuse kromě jiného nad případnou integrací politických sil napravo od středu,“ komentuje sobotní program Vojtěch Volf. Program uzavřelo vystoupení tiskové mluvčí KDU-ČSL a generálního sekretáře.