Na neděli 27. ledna předsednictvo okresní organizace Uherské Hradiště v čele s předsedou Dominikem Machem svolalo okresní konferenci, na které bylo zvoleno nové předsednictvo a zhodnocena činnost organizace za uplynulý rok.

V pořadí již čtvrté konference, která se stejně jako předešlé dva roky konala v okresní kanceláři KDU-ČSL v Uherském Hradišti, se zúčastnilo šest členů a dva hosté. „Vítám vás na okresní konferenci okresní organizace Uherské Hradiště, obzvlášť zde vítám našeho hosta, člena krajského výboru Marka Coufalíka. O něco později by se k nám měl připojit další vzácný host, a sice okresní tajemnice KDU-ČSL paní Antonie Vaculíková,“ přivítal předseda okresní organizace Uherské Hradiště Dominik Mach všechny přítomné Mladé lidovce.

Následně byl zvolen pracovní předseda a volební komise, schválen jednací a volební řád a přednesena zpráva o činnosti za uplynulý rok. „Celkem nás překvapil zájem o cyklovýlet na národní kulturní památku a dominantu Slovácka hrad Buchlov, který jsme spolupořádali spolu s Orlem. Nejvíce nás potěšilo, že se akce zúčastnili, především lidé, kteří toho o mladých lidovcích zatím mnoho nevěděli,“ hodnotil jednu z akcí Jaroslav Šiler. Kristýna Mitášová hodnotila jinou akci těmito slovy: „Povedenou akcí byl bezesporu již druhý ročník Vánočního zpívání, kdy jsme navštívili domov pro seniory. Je důležité, že dělat radost lidem, na které dnešní společnost často zapomíná a proto chceme akci zopakovat i v tomto roce.“

Dosavadní předseda OV Dominik Mach již dopředu avizoval, že se nechystá pozici předsedy obhajovat. Novým předsedou byl zvolen Jaroslav Šiler, který byl jediným kandidátem na tuto pozici. „Chtěl bych na tomto místě Dominikovi poděkovat za všechnu tu práci, kterou jako předseda pro náš spolek odvedl,“ poděkoval nový předseda, tomu odstupujícímu. Místopředsedy poté byli zvoleni Ondřej Mráz a Kristýna Mitášová. Zatímco v případě Ondry se jedná o jeho první volební období, Kristýna byla zvolena již potřetí.

Jaroslav Šiler
předseda OO Uherské Hradiště