V minulých měsících jsem se stal studentem Diplomatické akademie! Každou sobotu a neděli od konce ledna až do Velikonoc (až na pár výjimek) jsem strávil ve škole a učil se, resp. prohluboval znalosti o mezinárodní politice, bezpečnostních studiích, etiketě a protokolu, evropském právu, základech komunikace s médii a dalších oblastech.

Byly to měsíce, které byly obrovsky náročné, ale jsem rád, že jsem tento kurz úspěšně zakončil. Na závěr jsme museli totiž sepsat odbornou práci na různorodá témata (každý dostal zadáno jiné téma). Mně přidělili téma: Odchod amerických vojáků ze Sýrie. Díky tomu, že jsem psal i bakalářskou práci z oblasti Blízkého východu, nebylo pro mě toto téma až tak velkým problémem.

Po úspěšném obhájení všechny účastníky ještě čekala závěrečná půldenní interaktivní hra na téma „Únos diplomata“. Během ní jsme si mohli vyzkoušet práci krizového štábu ve chvíli, kdy je na území České republiky unesen zahraniční diplomat. Nakonec se nám jej podařilo osvobodit, takže jsme i hru skvěle zvládli.

Všem zájemcům o problematiku mezinárodních vztahů a zahraniční politiky mohu Diplomatickou akademii jedině doporučit!

Vojtěch Chupík
1. místopředseda ML ZLK