Uherské Hradiště – Na své další schůzi se sešel krajský výbor Mladých lidovců. Tématem bylo doladění nejbližších akcí, které nás čekají, a tvorba dalšího plánu činnosti. Schůze se uskutečnila v neděli 26. března 2017 v Uherském Hradišti za účasti osmi členů výboru a dvou hostů.

V úvodu se zhodnotila nedávná činnost spolku i aktivity jednotlivých členů. Za úspěch a za určité ocenění naší dosavadní práce se dá zajisté považovat zvolení čtyř našich členů do okresních výborů KDU-ČSL v Kroměříži a ve Zlíně. Věříme, že toto zapojení některých členů ML do struktury KDU-ČSL bude ku prospěchu obou organizací.

Hned na příští neděli 2. dubna jsme domluvili oddychový teambuilding v Kroměříži a následně od 17.30h v Restauraci Černý Orel nás čeká neformální diskuze s krajským zastupitelem a místostarostou Pavlem Motyčkou.

Důležitou součástí schůze byla závěrečná příprava na první ročník bowlingového turnaje „O pohár hejtmana Zlínského kraje“. Zveme každého zájemce k účasti na turnaji dne 7. dubna 2017 ve zlínské restauraci U Barcuchů. Začátek hry v 18.30h, registrace hráčů od 17.30h (kapacita je omezena). Nejlepšího hráče turnaje čeká zisk vítězného poháru.

Rovněž srdečně zveme na 2. Jarní ples KDU-ČSL a Mladých lidovců, který se koná v pátek 21. dubna 2017 v Uherském Hradišti, začátek v 19.30h. Už teď je možné kupovat vstupenky a případně si i zarezervovat možnost ubytování po plesu. Vítěz první ceny v tombole se může těšit na zajímavý výlet do jednoho z předních evropských měst.

Veškeré bližší informace k oběma těmto veřejným akcím je možné najít na našem webu, na Facebookových stránkách či osobně od členů ML.

Na začátek června (2. až 4. 6. 2017) jsme připravili teambuildingové setkání pro všechny zlínské mladé lidovce. Proběhne v obci Bratřejov, kde máme k přespání rezervovánu místní faru. Program zajisté není potřeba nijak složitě vymýšlet, půjde nám především o to dobře se pobavit, odpočinout si v hezkém prostředí, vzájemně se blíže seznámit, či získat nové podněty k další činnosti ML.

V závěru schůze se diskutovalo o přípravách několika prázdninových akcí, o naší výpomoci v rámci potřeb KDU-ČSL, či o provozní činnosti a interakci s novým celostátním vedením spolku.

Josef Vaněk
člen KV ML ZLK