BRNO, 18. 2. 2019 – V pondělí 18. února se v Brně uskutečnila první ze dvou debat kandidátů na předsedu KDU-ČSL. Debaty se zúčastnili kandidáti, kteří již oznámili, že se chtějí stát příštím předsedou KDU-ČSL. Mezi ně patří poslanci Jan Bartošek, Marián Jurečka a Marek Výborný.

Do Brna na debatu pořádanou Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku vyrazila také početná skupina Mladých lidovců ze Zlínského kraje, konkrétně Jaroslav Šiler, Miroslav Hanus, Dominik Mach a Marek Coufalík. 

Nejdříve se každý z kandidátů představil, poté následovaly předem avizované dotazy, na které se jednotliví kandidáti mohli předem připravit. V dalším bloku dávali otázky samotní účastníci a příznivci. Někteří volili tradiční formu pomocí dotazu na lísteček, další pak využili kupříkladu sociálních sítí či předem natočené otázky na videu. Na závěr proběhl

Celá akce se uskutečnila v hotelu Voroněž, kde bylo také přichystáno občerstvení pro všechny účastníky. Celou debatu jsme pečlivě poslouchali a odnesli si zajímavé poznatky od jednotlivých kandidátů. Všichni účastníci pak byli pozváni na raut, kde měli všichni možnost diskutovat s kandidáty na předsedu osobně.

Připomínáme, že nový předseda KDU-ČSL bude zvolen na celostátním sjezdu KDU-ČSL, který se bude konat ve dnech 29. – 30. března v Brně. Společně pak 31. března oslavíme výročí 100 let od založení Československé strany lidové.

Marek Coufalík
člen KV ML ZLK