KUNOVICE, 16. 6. – V neděli 16. června uspořádala OO ML Uherské Hradiště Pohádkový les. Akce se konala v místním Kunovském lese, který se nachází v těsné blízkosti našeho okresního města.

Začátek byl stanovený na 14 hodin. Každé z dětí, které se přišlo pohádkového klání zúčastnit, obdrželo na začátku hry bodovací kartičku se svým jménem, která sloužila k zapisování bodů získaných za plnění úkolů u jednotlivých pohádkových postav. Celá skupinka, soutěžící děti s rodiči, dostala také malý dáreček od KDU-ČSL: tašku s logem strany obsahující pár drobných pamlsků k zakousnutí. Poté se již děti, většinou tedy s doprovodem alespoň jednoho z rodičů, vydávaly na samotnou cestu za pohádkovými postavami, u kterých musely vždy splnit určitý úkol.

Na trase vyznačené červenými fáborky potkávaly postupně tyto pohádkové postavy: vodníka, čerta, loupežníka, kovboje, večerníčka, pohádkového dědečka a červenou karkulku. Po projití celé trasy a splnění všech úkolů čekala na děti v cíli sladká odměna. Na závěr bylo pro všechny zúčastněné připraveno ještě opékání špekáčků.

Navzdory tomu, že ještě krátce před začátkem celé akce se nad okresem přehnala poměrně vydatná přeháňka a také navzdory tomu, že ve stejný den se v okolí konalo několik dalších křesťanských kulturních akcí, byla účast poměrně překvapivá.

Myšlenka na uspořádání této akce vzešla od našeho okresního předsedy Jarka Šilera a já osobně si myslím, že akce tohoto druhu jsou velmi dobrým způsobem, jak přiblížit širší veřejnosti křesťanskou politiku. I všichni ostatní účinkující hodnotili akci jednoznačně kladně a s myšlenkou poučit se z počátečních nedostatků jsme se hned domluvili, že dá-li Pán, tak ji za rok určitě zkusíme zopakovat.

Jakub Netopil
člen OO ML Uherské Hradiště