Ve středu 21. června 2017 proběhla ve Valašských Kloboukách pracovní členská schůze místní organizace ML Valašské Klobouky, jejímž cílem bylo zhodnotit proběhlé akce a naplánovat akce na prázdniny. Schůze se zúčastnilo 10 členů MO ze 14. Ti, co nedorazili, jsou buď dlouhodobě v zahraničí, nebo museli být v danou dobu v práci.

Na úvod všechny pozdravil předseda MO Vojtěch Chupík, který zároveň přítomným přiblížil svůj pohled na místní organizaci a její vývoj, přidal aktuální informace z krajského i celostátního výboru, jejichž je členem, a poté přešel ke zhodnocení akcí proběhnuvších v první polovině roku 2017. Byla probrána krajská konference a účast místní organizace Val. Klobouky na ní stejně jako na celostátním sjezdu ML. V únoru proběhl projekt radnice v Brumově, v březnu pak akce Na pivo s Patrikem Kunčarem. Mnozí z členů místní organizace se zúčastnili také bowlingového turnaje ve Zlíně, kde obsadil 1. místopředseda MO ML Val. Klobouky Jan Malota 3. místo. I účast na 2. Jarním plese a Semináři Komunální politika v Uherském Hradišti byla ze strany Valašských Klobouk velmi silná. „Mám radost, že se nás zúčastnilo těchto akcí opravdu hodně, moc děkujeme uherskohradišťským organizátorům, nicméně pro příští rok bychom byli pro, aby se ples opět uskutečnil ve Zlíně, a to ne tradičně v pátek, ale až v sobotu. Přijde nám to jako rozumnější alternativa, kterou stojí za to vyzkoušet. Plesu by samozřejmě předcházel opět seminář,“ uvádí svůj pohled na věc předseda MO Vojtěch Chupík.

Tři členové MO Val. Klobouky se také zúčastnili konference na téma Cesta k úspěšnému venkovu, která se konala před týdnem v Olomouci. „Nesmíme také zapomenout na velkolepý úspěch naší místní organizace v soutěži VIZE 2050, kterou vyhrál náš Honza Malota a druhý skončil Vojta Chupík. Jejich úspěch na schůzi jsme ocenili dlouhým potleskem,“ dává nahlédnout pod pokličku schůzového dění jeden z členů Josef Vaněk.

Poté, co byly všechny akce náležitě zhodnoceny, přešlo se k plánování akcí na letní prázdniny. „Nejdříve nás čeká kurz sebeobrany, rádi bychom jej zvládli příští týden na některé ze základních škol našeho regionu. Loni měla tato akce obrovský úspěch, rádi bychom na to navázali“ komentuje lektor tohoto kurzu Pavel Kovář. S dalším návrhem akce přišel jeden z nových členů Marek Coufalík: „Vnímám, že naší místní organizaci chybí nějaká ta soutěžní a sportovní akce, proto jsem na schůzi navrhl novou akci s názvem Lázeňský pětiboj – O pohár admirála námořnictva. Je to akce, na které se bude soutěžit v bowlingu, plavbě na lodi, minigolfu, šipkách a stolním fotbalu. Jako náhradní disciplíny máme připravené např. pití piva na čas, petanque a další. Věřím, že nás svou účastí podpoří co nejvíce lidí, akce se pomalu blíží, protože jsme ji naplánovali na 20. července na přehradu do Pozlovic.“ K dalším plánovaným akcím lze zařadit např. pouťovou zábavu a letní kino v Dolní Lhotě. V srpnu je poté plánována akce na formátu projektu radnice a Na pivo s … „Vzhledem k tomu, že dvojkou na společné kandidátce koalice Lidovců a Starostů je starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková, chtěli bychom udělat i nějakou akci s ní. Zatím to vypadá na projekt radnice a Na pivo s Eliškou,“ přibližuje plány Helena Martinková, místopředsedkyně MO z Valašských Klobouk.

„Já osobně jsem na schůzi prezentoval svoji vizi zapojení naší místní organizace do akce Pohádkový hrad, která se uskuteční v Brumově. Jsem nadšený z toho, jak se k tomu všichni postavili a vyjádřili svoji touhu na této akci být a pomoci s její organizací,“ hodnotí průběh schůze Jakub Šerý z Brumova. Na něj navazuje Jan Malota: „Nápady na nové akce nám nechybí, ale jaksi chybí čas k jejich realizaci. Některé si necháme až na příští rok.“

Závěr schůze patřil aktuálním informacím z KDU-ČSL, hlavně ohledně Zahradní slavnosti, jež se uskuteční 2. září v Kroměříži a bude oficiálním startem podzimní kampaně před volbami do Poslanecké sněmovny. Dlouho se také debatovalo o nově vznikajících odborných komisích uvnitř ML, k nimž měl zvláště co říci Pavel Cigánek: „Dal jsem na schůzi návrh usnesení, které by zavazovalo našeho zástupce v celostátním výboru k tomu, aby se snažil prosadit vznik nové odborné komise, tj. kulturní. Já osobně mám ke kultuře velmi blízko a rád bych se členem této komise stal.“ I většina ostatních členů MO má v plánu stát se členy zbylých odborných komisí, hlavně zahraniční, sociální a ekonomické.

Pracovní členská schůze byla ukončena cca ve 22:30. „Jsem moc ráda, že brácha svolal tuto pracovní schůzi, je to fajn vidět po čase kamarády a plánovat s nimi další akce,“ komentuje svůj pohled na schůzi Kristýna Chupíková. Poslední slovo pak patří nově přijatému členovi této místní organizace Martinu Vaňkovi: „Jsem v ML sice teprve necelý týden, ale už mě to všechno začíná strašně moc bavit. Přihlásil jsem se také na Summercamp a těším se, jak poznám další mladé a aktivní lidi.“