Zlín, 22. únor 2019 – Každoroční krajská konference Mladých lidovců ze Zlínského kraje přinesla snad největší obměnu svého vedení v historii. Při volbách došlo na mnoho velmi zajímavých změn či na úplně nová jména. Novým předsedou na letošní rok se stal Josef Vaněk, na 1. místopředsedu byl zvolen Vojtěch Chupík, došlo tedy ke vzájemné výměně těchto postů. Na konferenci se sešlo zhruba 25 členů z našeho kraje.

„Letošní rok mě čeká studijní pobyt v zahraničí a časově velmi náročný diplomatický kurz a asistentská práce v Praze, budu proto rád, když se předsednické role ujme někdo další a nejlépe s častějším pobytem v našem kraji,“ vysvětloval Vojta Chupík, proč letos už nekandiduje na předsedu. Jeho nástupcem byl následně zvolen Josef Vaněk, který by chtěl na Vojtu co nejvíce navázat a přinést právě ono větší zaměření na samotný spolek a jeho členy v kraji. „Určitě nechystám nějakou revoluci, ale spíš evoluci a obrodu, myslím, že máme na co navazovat, a především doufám v novou vlnu zájmu mezi všemi členy,“ doplňuje Josef Vaněk.

V nově rozšířeném výboru mu v tomto snažení budou pomáhat jako místopředsedové Marek Coufalík a nováček Ondřej Mráz. Celý výbor pak kromě stávajících členů doplní nově Miroslav Hanus a Veronika Bachanová. Při volbě došlo i na významné překvapení, totiž, že do výboru nebyl snad po pěti letech zvolen zakladatel a bývalý předseda ML v kraji Vojtěch Volf. „Vlastně jsem moc rád, že je tady tolik zájemců o práci pro náš spolek, a těším se, jak budou Mladí lidovci pokračovat, určitě se budu i dál pohybovat poblíž spolku a pomáhat,“ říká Vojta Volf, kterému patří velké poděkování za vše, co pro Mladé lidovce udělal a kolik času jim obětoval.

Po skončení volebních bodů probíhala diskuze o nominacích do celostátních funkcí, kde z našeho kraje bude na místopředsedkyni spolku kandidovat Helena Martinková. Celostátní volební sjezd ML se bude konat už příští víkend v Ústí nad Orlicí. Další část konference už se nesla spíše v neformálním duchu, diskutovalo se o budoucích aktivitách, plánech na letošní rok a po ukončení pak pokračovalo večerní přátelské posezení při občerstvení.

Všichni se už teď moc těšíme na letošní rok, na další pokračování ML a na všechny nové výzvy!

Nový krajský výbor ML ZLK:

Předseda: Josef Vaněk
1. místopředseda: Vojtěch Chupík
Místopředsedové: Marek Coufalík, Ondřej Mráz
Členové výboru: Veronika Bachanová, Miroslav Hanus, Jan Malota, Helena Martinková, Kristýna Mitášová, Josef Pavlík

Josef Vaněk
Předseda ML ZLK