PRAHA, 25. 2. 2019 – V pondělí 25. února 2019 se v Praze v divadle Minor uskutečnila druhá debata kandidátů na předsedu KDU-ČSL. Zúčastnili se jí všichni tři poslanci, kteří ohlásili svůj záměr kandidovat na předsedu. Z Jižních Čech kandiduje poslanec a předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek, z Olomouckého kraje poslanec a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka, z kraje Pardubického pak poslanec Marek Výborný.

Debata měla velmi interaktivní formát. Nejdříve dostali slovo zástupci tří demokratických médií, tj. Blesk, Seznam Zprávy a Aktuálně.cz. Každý z redaktorů těchto médií dostal prostor 15 minut na pokládání dotazů jednotlivým kandidátům. Poté následoval vědomostní kvíz týkající se historie KDU-ČSL, potažmo ČSL (Československá strana lidová), která letos slaví 100 let od založení. Závěr pak patřil dotazům, které byly položeny všem třem kandidátům skrze sociální sítě.

Po skončení samotné debaty následoval slavnostní raut za účasti všech tří kandidátů. Lidem, kteří absolvovali obě debaty, tj. tuto v Praze a před týdnem v Brně, jistě tyto debaty ukázaly silné i slabé stránky všech kandidátů. Na delegátech sjezdu, který se uskuteční 29. – 30. března, pak bude zvolit toho nejlepšího předsedu, se kterým vyjdeme do dalších 100 let své existence. Bude u toho i několik desítek Mladých lidovců.

Vojtěch Chupík
1. místopředseda ML ZLK