Když se před dvěma roky konal celostátní sjezd KDU-ČSL ve Zlíně, Mladí lidovci Zlínského kraje neměli mezi delegáty téměř žádné zastoupení. Letos už byla ale situace jiná a mezi 33 delegáty našeho kraje na sjezdu, který se konal ve dnech 27.–28. května v Praze, bylo i několik Mladých lidovců.

„Byl bych delegátem už i na minulém sjezdu KDU-ČSL, avšak kamarád měl v tu dobu svatbu, a tak mi to v roce 2015 nevyšlo,“ vzpomíná krajský předseda Mladých lidovců Vojtěch Volf. Letos se však již jako delegát na sjezd do Prahy odjel. A s ním také krajský místopředseda ML ZLK Vojtěch Chupík, který o svém prvním sjezdu v pozici delegáta mluví takto: „Dostal jsem se mezi delegáty sjezdu až z pozice náhradníka. Původně měla jet na sjezd Bětka Volfová, avšak zdravotní důvody jí to bohužel nedovolily, což mě mrzí. Nicméně věřím, že na příštím sjezd se jistojistě podívá.“ Třetím Mladým lidovcem za náš kraj na sjezdu, který je však členem ML v Olomouckém kraji, byl Karel Smetana.

Avšak nejen mezi delegáty měli Mladí lidovci z našeho kraje zastoupení. Také mezi dobrovolníky bylo 6 členů ML ZLK. Pomáhali při zajištění technických věcí, jako skrutátoři, u registrací, tisku … „Když bylo něco potřeba, tak se na mě lidé z technického úseku obraceli a já jim pomoc nikdy neodmítl, možná taky proto, že mně manuální práce baví“ komentoval své zapojení do sjezdu Josef Pavlík. Mimo něj byli dobrovolníky za náš kraj také Jan Malota, Josef Vaněk, Hana Kubelková, Marie Maliňáková a Ondřej Mráz.

„Byla to skvělá zkušenost jak pro nás delegáty, tak jistě také pro dobrovolníky, kteří mohli nakouknout pod pokličku sjezdového dění a udělat si obrázek o tom, jak to ve straně funguje. Neznám jediného člověka, který by litoval, že sem na sjezd jel,“ uzavírá Vojtěch Chupík.